pátek 29. října 2010

Oči má zelené jak čerstvá žába v láku...

:D divíte se, co že to je za nesmysl? Chápu vás :D.

Otevřela jsem opět knihy Harryho Pottera a opravdu jsem zapomněla, jak jsou úžasný :). Momentrálně čtu dvojku (jakože Tajemnou komnatu) a včera jsem ani nemohla vést konverzaci se sestrou, jak jsem umírala smíchy ze Zlatoslava Lockharta :D. Malá ukázka ;):

Jak Lockhart hodla pozvednout školu na duchu, vyšlo najevo při snídani čtrnáctého února. Harry přispěchal do Velké síně s mírným spožděním. Na okamžik měl pocit, že snad vešel do nesprávných dveří.
Stěny pokrývaly obrovské, křiklavě růžové květy; a co hůř, z bleděmodrého stropu se snášely konfety ve tvaru srdíček. Harry zamířil k nebelvírskému stolu, kde už seděl Ron a tvářil se, jako když je mu špatně od žaludku.
"Co se to tu děje?" zeptal se Harry.
Ron jenom ukázal k učitelskému stolu; byl natolik znechucený, že ze sebe nevypravil ani slovo. Lockhart v nápadném růžovém hábitu mával rukou, aby si zjednal ticho. Učitelé nalevo i napravo od něj měli obličeje jako z kamene. Z místa, kde seděl, Harry viděl, jak to profesorce McGonagallové ve tváři cuká. Snape vypadal, jako kdyby ho právě přiměli vypít velkou sklenici Kostirostu.
"Přeji vám šťastného Valentýna! Zároveň bych rád poděkoval těm šestačtyřiceti z vás, kteří mi poslali sváteční blahopřání." zvolal Lockhart.
"Moji milí přátelé," pokračoval, "jsem přesvědčený, že moji kolegové se rádi připojí k svátečnímu duchu dnešního dne! Proč byste nepožádali profesora Snapea, aby vám předvedl, jak ušlehat Nápoj lásky!"
Vyraz ve Snapeově tváři napovídal, že prvnímu, kdo by ho požádal o Nápoj lásky, nalije násilím do úst nějaký jed.
"Prosím tě, Hermiono, řekni mi, žes nebyla jedna z těch šestačtyřiceti," žadonil Ron.

Gratuluji vám, pokud jste dospěli až sem, úspěšně jste přečetli  (dejme tomu) jednu stránku z Harryho Pottera a Tajemné komnaty.

2 komentáře:

  1. tieto knihy mam strasne rada, normalne si ma inspriovala k tomu ich zase vytiahnut:))

    OdpovědětVymazat
  2. já je moc nemám ráda, ale! Překonala jsem se a tuhle část jsem u tebe přečetla (chaaa! :D)

    OdpovědětVymazat